Jak wygląda rekrutacja?

Trening zaczynamy od 15-minutowej rozgrzewki – Biegniemy 3 kółka dookoła boiska, następnie wykonujemy ćwiczenia, które mają przygotować nas do bezpiecznego i efektywnego treningu. Ta druga, specjalistyczna część rozgrzewki, opiera się na ćwiczeniach i ruchach, które będą dominować w treningu właściwym.

Po rozgrzewce i szybkiej wodzie zabieramy się do ćwiczeń! Dzielimy się na małe grupy, w których są zarówno Syreny jak i Rekrutki – i ruszamy na „stacje”. Na każdej z nich przygotowane są ćwiczenia odzwierciedlające różne pozycje w futbolu. Dzięki temu wszystkie Kandydatki mogą zobaczyć, na której pozycji czułyby się najlepiej. Będzie trochę łapania piłki i rzucania nią do celu ale oprócz tego spróbujemy też taklować, przyjąć pozycje liniowych i pobiegać (przodem, tyłem, ze zmianami kierunków, piłką w rękach i bez 🙂 ).

foto: Ewa Staniewska

Rekrutacja żadnej z Kandydatek nie może pójść źle. Nie liczy się dla nas jak szybka jesteś albo ile razy złapiesz piłkę! Spotykamy się po to, żeby pokazać wszystkim dziewczynom zainteresowanym futbolem co robimy – żebyście miały okazję spróbować swoich sił i zobaczyć czy Wam się to podoba. Jeżeli tak, to zapraszamy na nasze treningi!