Drużyna Warsaw Sirens z ogromną przyjemnością informuje, że 10 maja br. o godz. 17, zmierzy się z francuską drużyną Molosses (equipe feminine) w towarzyskim meczu futbolu amerykańskiego. Po dwudziestu miesiącach od pierwszego treningu Warsaw Sirens zostaną poddane sprawdzianowi w ich pierwszym meczu, podczas którego staną na murawie przeciwko drużynie o podobnym stażu.

Będzie to pierwszy kobiecy mecz futbolowy w sportowej historii Polski, warto więc udać się do Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej, ul. Obrońców Tobruku 11 i kibicując nam stać się częścią tego niesamowitego wydarzenia.

Planowanie i przygotowanie meczu trwało od listopada ubiegłego roku, w tym czasie warszawska Drużyna uzyskała zgodę na rozegranie meczy od Drużyny francuskiej, a także zrobiła wszystko, co potrzeba, by mecz przebiegł bez najmniejszych zakłóceń. Zapewniony został wysokiej klasy obiekt sportowy, gwarantujący wygodę zarówno zawodniczkom, jak i kibicom. Przerwy w meczu wypełnią taneczno-akrobacyjne występy grupy Warsaw Elite Cheerleaders, a na zgłodniałego i spragnionego widza, będą czekały burgery, hot-dogi, bubble tea oraz inne smakowite atrakcje.

Jako zawodniczki obiecujemy, że na boisku damy z siebie wszystko, tak by niezliczone godziny treningów prowadzonych przez naszych trenerów, miesiące intensywnych przygotowań Zarządu drużyny oraz wparcie moralne i finansowe ze strony przyjaciół i fanów, zaowocowały widowiskiem sportowym wartym zapisania w annałach futbolu amerykańskiego w Polsce.

Naszymi partnerami meczowymi są:

  • placówka medyczna REH-MED kierowana przez mgr Aleksandra Kłosiewicza http://www.reh-med.net – dzięki któremu będziemy mieć pewność, że wszystkie ewentualne urazy odniesione przez nas podczas meczu, będą dla nas jak najmniej bolesne i dotkliwe,
  • sklep sportowy ze sprzętem do futbolu amerykańskiego „u Tadka” http://www.utadka.pl/pl/,
  • wolontariusze z Fundacji High Skills http://high-skills.eu, którzy pomogą nam w logistycznym opanowaniu wydarzenia.

Bilety w cenie 15 zł. będą dostępne w kasach przy wejściach na stadion (dzieci do lat 12 – wstęp wolny) – bilet meczowy uprawnia do zniżki w wysokości 50% na pierwszą konsultację w REH-MED, więc warto go zachować nie tylko ze względów sentymentalnych 😉

Story by Qza