Był styczeń 2020 i cała Polska żyła niedawną premierą serialu „Wiedźmin” na Netflixie. Na Youtubie co rusz pojawiały się nowe wersje serialowej piosenki „Toss a coin to you Witcher” – metalowa, remix, śpiewana przez chór- długo by wymieniać. Wtedy w głowie jednej z nas zaświtał szalony pomysł – Syreny od kilku tygodni miały konto na portalu Patronite (https://patronite.pl/warsawsirens)- gdzie zbieramy fundusze na nadchodzący sezon ligowy. Cała idea portalu opiera się na regularnych wpłatach od Patronów, piosenka z „Wiedźmina” prosząca o „Rzucenie monetą” pasowała więc jak ulał! Nadałyśmy jej tytuł „Toss a coin to your Sirens”- Rzuć grosza Syrenom.

Najtrudniejszym chyba etapem projektu było napisanie tekstu, który opowiadałby nasza historię, ale jednocześnie pasował do muzyki i był spójny. Drużyna przyjęła pomysł entuzjastycznie i każdy dał coś od siebie. Kilka osób skrzyknęło się by napisać tekst zwrotek, ktoś dopisał refren. Potem sprawy potoczyły się już szybko- w zaprzyjaźnionym studiu Syreński chórek nagrał piosenkę w ekspresowym tempie- 2 godziny! Na szczęście mamy w naszych szeregach dwie chórzystki, które profesjonalnie zaśpiewały najtrudniejszą część- zwrotki.

Z gotową piosenką udałyśmy się na poszukiwanie kogoś, kto chciałby pomóc nam przy teledysku- piosenka miała być dedykowana dla naszych Patronów, więc chciałyśmy żeby teledysk wyglądał profesjonalnie. Udało nam się znaleźć studio, które zdecydowało się zrobić dla nas nagranie- pozostało tylko przygotować scenariusz i działać!

Kręcenie teledysku zajęło nam 2 treningi- założeniem było aby pokazywał dynamikę sportu oraz grę na różnych pozycjach, a także nas jako drużynę. Mamy nadzieję, że się udało? Sprawdźcie sami poniżej:

Piosenkę „Toss a coin to your Sirens” wykonał syreński chór
Nagranie zrealizował Mikołaj Urbański Mix & Mastering Studio ?
Teledysk autorstwa Łukasza Kaugana, Fabrikon Studio #fabrikonstudio ?
Muzyka/Music: Mij4no
Tekst/ Lyrics: Marta Nowicka, Justyna Lipczyńska, Ewa Staniewska, Karolina Wójciak