11 lipca 2015 r. już po raz dziesiąty odbył się Finał najwyższej klasy rozgrywkowej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Na murawie Miejskiego Stadionu we Wrocławiu (45 tysięcznej areny zbudowanej z okazji Euro 2012) spotkały się najlepsze polskie drużyny futbolowe, czyli Seahawks Gdynia oraz Pathers Wrocław. Oczy całego futbolowego środowiska w kraju były tego dnia zwrócone na Wrocław… Warsaw Siren nie mogło tam zabraknąć.

Od godziny 12:00 Warsaw Sirens ruszyły z przygotowaniami stoiska drużynowego i z niecierpliwością czekały na pierwszych odwiedzających. Działo się tam, oj działo… Oprócz stricte futbolowych atrakcji – mini boiska i spotkania z zawodnikami reprezentacji Polski, pojawiły się stoiska sponsorów, atrakcje dla dzieci, stanowiska z grillami oraz inne sporty jak frisbee, lacross, sporty walki.

O godzinie 15:00 maszyna ruszyła. Nasza drużynowa flaga dumnie zapraszała, by poznać futbolową inicjatywę kobiet z Warszawy. Były gadżety, były konkursy, były zabawy dla dzieci, można było przymierzyć kask oraz pady futbolowe lub po prostu porozmawiać z naszymi zawodniczkami. Duże zainteresowanie wzbudziła akcja „Free Hugs from Sirens”, w trakcie której na własnej skórze można było poczuć uścisk futbolistki. Nasze stoisko odwiedziła też prawdziwa gwiazda – Babatunde Aiyegbusi- aktualnie zawodnik Minesota Vikings, do niedawna przedstawiciel Warsaw Eagles.

Piękna słoneczna sobota, wspaniały obiekt sportowy i miłośnicy FA zebrani w jednym miejscu, czego chcieć więcej? Zabawa tego dnia była przednia, a jej wspomnienia pozostaną z nami na długo. 😀

Tekst by Kamila Głowacz #44