Nasza Drużyna istnieje już prawie 7 lat. Jesteśmy pierwszą i jedyną żeńską drużyną futbolu amerykańskiego w Polsce. Od 2012 roku gramy jedynie towarzyskie mecze, które ze względu na brak przeciwniczek w naszym kraju, rozgrywamy zagranicą. Do tej pory kilkukrotnie odwiedziłyśmy kraje takie jak Czechy, Niemcy, Austria, Węgry czy Włochy.

Początkowo nie odnosiłyśmy sukcesów ale ciążka praca, systematyczność i zaangażowanie w treningi sprawiły, że od około dwóch lat Warszawskie Syreny nie tylko zdobywają kolejne przyłożenia ale także wygrywają mecze!

Ale granie od czasu do czasu meczów towarzyskich nam nie wystarczy! Dlatego naszym wielkim marzeniem i celem na ten rok było przystąpienie do żeńskiej ligi futbolu amerykańskiego w Czechach (tam dziewczyny grają w lidze już od 2015 roku). Chciałyśmy w końcu rozegrać pierwsze regularne rozgrywki ligowe w historii naszego Klubu!

Niestety ze względu na brak sponsora i to, że utrzymujemy się jedynie ze składek klubowych i okazjonalnych darowizn, to marzenie się od nas niebezpiecznie oddalało… Koszty przystąpienia do Ligi oraz koszty wyjazdów do Czech i organizacji meczów domowych, przekraczają 60 tysięcy złotych. Jednak i to nas nie zraziło! Zorganizowałyśmy zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl, angażowałyśmy się w wydarzenia, za które wynagrodzenie Zawodniczki przekazywały na konto zbiórki. Nawiązałyśmy współpracę z Warszawską Garażówką, na której sprzedajemy nasze rzeczy, a nawet zbierałyśmy puszki nad Wisłą! Wszystko po to, żeby spełnić nasze wspólne marzenie.

Przyszedł czas podjęcia decyzji – czy stać nas na to jako Drużynę, czy stać na to Zawodniczki… Decyzja nie była łatwa! Ale stało się…
Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że Warsaw Sirens w sezonie 2019/2020 dołącza do żeńskiej ligi futbolu amerykańskiego w Czechach!

Dzięki Waszej pomocy oraz oddaniu i zaangażowaniu Syren udało się. Oczywiście wciąż brakuje nam pieniędzy, dlatego nasza zrzutka nadal trwa – ale decyzja zapadła.

Trzymajcie za nas kciuki i już wkrótce będziemy informowały o terminach meczy w Warszawie! Oczywiście rozegramy mecze również tutaj i wtedy będziemy na Was bardzo liczyć nasi Drodzy Kibice!