Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/warsaw/domains/warsawsirens.pl/public_html/wp-content/themes/conquerors/conquerors/theme-specific/theme.tags.php on line 427

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/warsaw/domains/warsawsirens.pl/public_html/wp-content/themes/conquerors/conquerors/theme-specific/theme.tags.php on line 439

W poniedziałkowe popołudnie Syreny były częścią artystycznego performensu w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na otwarciu Wystawy Finałowej 18. Edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Finalista 13. edycji Konkursu, Norbert Delman, zaprosił nas do wspólnego projektu… Zaskoczeni goście wernisażu dosłownie musieli przedzierać się przez walczące ze sobą Syreny.

Sam autor opisał swój pomysł tak: „Mój projekt to próba siłowego kontaktowego wdarcia się do przestrzeni, zderzenia myśli, poglądów i pokoleń. Widzowie będą świadkami zjawiska które symbolicznie umożliwi im cykliczne wchodzenie na wystawę. Czy to młodzi artyści i artystki szturmują instytucję? Może tylko wyobrażenia i utarte stereotypy myślenia o roli artysty materializują się w postaci intensywnego zjawiska? Czy to odgłos nadchodzących wydarzeń? Obecnych czy przeszłych? Być może jest w tym pewna naturalność, potrzeba przepchnięcia się do wcześniej wyznaczonego celu, przesuniecie każdej przeciwności, żeby ostatecznie samemu zatarasować przejście”

Norbert Delman, – artysta multidyscyplinarny, kurator eksperymentalnej galerii Stroboskop, finalista 13 edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. W swoich pracach stara się zilustrować niepokój i napięcie, które jest obecne w życiu każdego człowieka. Prace Delmana były prezentowane w wielu galeriach w Polsce i za granicą (m.in. Galeria Foksal, CSW Zamek Ujazdowski, LUDWIG MÚZEUM w Budapeszcie, dinburgh Sculpture Workshop).